odmiany czereśni

Najpopularniejsze odmiany czereśni do uprawy w ogrodzie

Czereśnie należą do jednych z najlepszych polskich owoców, a różne odmiany czereśni pozwalają nam na uprawy w różnych częściach kraju, bardzo różnorodnych owoców. Na rynku możemy znaleźć nawet kilkanaście gatunków czereśni. Które wybrać? Najpopularniejsze odmiany czereśni wyróżniają się przede wszystkim tym, że dają dużo smacznych owoców i są łatwe w uprawie. Zaś ich różnorodność sprawia,…

Udostępnij
Share

Czereśnie należą do jednych z najlepszych polskich owoców, a różne odmiany czereśni pozwalają nam na uprawy w różnych częściach kraju, bardzo różnorodnych owoców. Na rynku możemy znaleźć nawet kilkanaście gatunków czereśni. Które wybrać?

Najpopularniejsze odmiany czereśni wyróżniają się przede wszystkim tym, że dają dużo smacznych owoców i są łatwe w uprawie. Zaś ich różnorodność sprawia, że każdy z nas znajdzie odmianę idealną dla siebie. Duże, rozłożyste drzewa czereśniowe, czy niewielkie, kolumnowe krzewy. W zależności od potrzeb, bez trudu nadadzą się do dużych sadów, niewielkich przydomowych ogródków, a nawet na taras czy balkon. Wystarczy wybrać odpowiednią odmianę, aby cieszyć się wyglądem drzewka i smacznymi owocami czereśni. Jak wybrać najlepszą odmianę czereśni?

Popularne odmiany czereśni

Wśród popularnych odmian czereśni nie brakuje takich, które wyróżniają się obfitymi i smacznymi owocami. Większość z nich jest odporna na mróz i doskonale radzi sobie w polskich warunkach. Dzięki temu idealnie nadają się do uprawy w naszych ogrodach i sadach.

Tutaj można znaleźć wiele popularnych w Polsce odmian czereśni: https://domisad.pl/catalog/czeresnia

Decydując się na jedną z tych sadzonek warto upewnić się, jakie ma wymagania. Jedynie zapewniając najlepsze wymagania swoim sadzonkom możemy mieć pewność, że będą długo i obficie owocować, dając przy tym wspaniałe i smaczne owoce.

odmiany czereśni
fot. Charity Davenport (flickr, public domain)

Sadzonki czereśni na tarasy i balkony

Jeśli nie posiadasz ogrodu czy sadu, ale uwielbiasz smak czereśni, zdecyduj się na odmianę idealną na niewielkie przestrzenie. Przykładem może być czereśnia kolumnowa Victoria, która dorasta maksymalnie do 2 metrów wysokości. Ma zwarty pokrój, dzięki czemu nadaje się niemal na każdą przestrzeń. Ponadto, charakteryzuje się wspaniałym wyglądem, zarówno w okresie kwitnienia, jak i owocowania.

Tutaj można zakupić czereśnię kolumnową Victoria: https://domisad.pl/product/czeresnia-kolumnowa-czarna-victoria

Bez trudu można ją uprawiać w donicy na balkonie czy tarasie. Jednak należy wybrać dla niej odpowiednio duży pojemnik, o średnicy co najmniej 1m. Wówczas bez trudu zapewnimy roślinie idealne warunki. Odwdzięczy się za to smacznymi, soczystymi owocami i pięknym wyglądem. Będzie wspaniałą ozdobą zarówno ogródków, jak i tarasów czy balkonów.

Wpis powstał przy współpracy z www.domisad.pl

Udostępnij
Share

Podobne wpisy