Bezpieczeństwo naszych dzieci…

Witam serdecznie! Strasznie cieszę się, że tak wiele osób mnie odwiedza – jest mi z tego powodu niezmiernie miło 🙂 Dziś chciałabym poruszyć baardzo ciężki temat. Bezpieczeństwo naszych dzieci… kobietawielepiej.pl Od razu może też wyjaśnię, dlaczego ten właśnie temat. Osobiście przeraża mnie, jak wiele zła niosą za sobą media i jak bardzo trzeba ich unikać,…

Udostępnij
Share

Witam serdecznie!
Strasznie cieszę się, że tak wiele osób mnie odwiedza – jest mi z tego powodu niezmiernie miło 🙂

Dziś chciałabym poruszyć baardzo ciężki temat. Bezpieczeństwo naszych dzieci…

kobietawielepiej.pl

Od razu może też wyjaśnię, dlaczego ten właśnie temat.

Osobiście przeraża mnie, jak wiele zła niosą za sobą media i jak bardzo trzeba ich unikać, jeśli chcemy dobrze wychować swoje dzieci.

Kompletnie rozbraja mnie reklama jednego leku przeciwbólowego, w której różne osoby w różnych okolicznosciach krzyczą w stronę kamery, a więc i widza „wynoś się”, „nie ma tu miejsca dla ciebie”, „wynocha!” itd. Co gorsza, tą reklamę puszczają nawet na programach dla dzieci, pomiędzy bajkami dla najmłodszych.

I patrzą te moje dzieci na reklamę tuż przed dobranocką i słyszą „wynoś się!”, „wynocha!” itd. Dzieci nie rozumieją, że chodzi o wyobrażenie bólu itd. Oni widzą, że w tv ktoś krzyczy na nich, że mają się wynosić!

No właśnie… A co gorsza, później krzyczą tak na siebie, bo tak. I co? I będzie, że matka wyrodna! I weź tu dziecku przetłumacz. Nawet mi się udało…i nagle ta reklama znowu się pokazała i cała sprawa od nowa.

A to tylko jeden przykład. Takich mam całe mnóstwo! Raz nawet zdecydowałam się na doprowadzającego do rozsądku maila do redakcji stacji radiowej dla najmłodszych, bo oburzył mnie tekst jednej z piosenek (chyba z jakiejś bajki), w której słowa były naprawdę przerażające, agresywne, obraźliwe itd. Przynajmniej jak dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Przeraża mnie, jak wiele zła w życie naszych dzieci wlewają media!!! Czasem naprawdę mam problem sobie z tym poradzić, aby słuchać radia, oglądać telewizję, czy choćby puścić dzieciom bajkę z morałem, a w tym czasie ogarnąć dom czy coś ugotować… i nie natrafić na coś bulwersującego dla takich maluchów. Czy naprawdę media nie mogą się powstrzymać w konkretnych godzinach, albo PRZYNAJMNIEJ NA PROGRAMACH DZIECIĘCYCH?!?!?!

Tutaj nawet trochę więcej o bezpieczeństwie naszych dzieci w mediach piszą – takie znalazłam to i się dzielę z Wami.

Co Wy o tym myślicie?

Udostępnij
Share

Podobne wpisy