prezent na dzień matki

Zupełnie inny prezent na Dzień Matki

Zbliża się Święto wszystkich Mam. Z tej okazji pewnie wszyscy zastanawiacie się, jaki prezent na Dzień Matki wybrać. Mam dla Was szczególną propozycję… Witajcie 🙂 Niedawno pisałam Wam o akcji, do której dołączyłam #nie_wstydzę_się_być_kobietą. W ramach tej akcji powstał już jeden mój tekst pt. Mieć Mamę i być Mamą  , który przyjęliście całkiem dobrze, co bardzo mnie…

Udostępnij
Share

Zbliża się Święto wszystkich Mam. Z tej okazji pewnie wszyscy zastanawiacie się, jaki prezent na Dzień Matki wybrać. Mam dla Was szczególną propozycję…

Witajcie 🙂

Niedawno pisałam Wam o akcji, do której dołączyłam #nie_wstydzę_się_być_kobietą. W ramach tej akcji powstał już jeden mój tekst pt. Mieć Mamę i być Mamą  , który przyjęliście całkiem dobrze, co bardzo mnie cieszy 🙂 Dziś mam dla Was część drugą. Propozycję naprawdę niesztampowego pomysłu, całkiem inny prezent na Dzień Matki.

Wyjątkowy prezent na Dzień Matki – czas

Wiele razy mówi się o tym, jak ważne jest spędzanie czasu z naszymi dziećmi. Czas dla rodziny, budowanie więzów rodzinnych itd… Ale co z Rodzicami, od których już się oddaliliśmy? Przecież oni nadal są naszą rodziną!

Najlepszym prezentem, jaki możemy podarować naszej Mamie – jest czas spędzony razem. Nie ważne jak, nie ważne gdzie, nie ważne ile wydamy na to pieniędzy… Ważne, że razem! Możemy wyjść razem do kina, do spa, do kosmetyczki, fryzjerki, gdziekolwiek! Na spacer, do kawiarni czy po prostu urządzić świetnie spędzony dzień w domu. Pomysłów jest naprawdę wiele. Nie ważne co będziecie robić, ważne że razem.

Prezent na Dzień Matki – podaruj Mamie życie!

W poprzednim tekście z tej serii większość z Was zgodziła się ze mną, że nie wyobrażacie sobie dnia, w którym Mamy mogłoby zabraknąć. Straszna perspektywa, prawda?

Czy wiecie, że 4 na 100 kobiet w Polsce choruje na raka szyjki macicy? Według tych statystyk, teoretycznie 24 kobiety, które w tym miesiącu odwiedzą Radosną Chatę zachoruje na ten rodzaj nowotworu. Przerażające? Możesz to być właśnie Ty…albo ja…

Czy wiecie, że umieralność w przypadku raka szyjki macicy wynosi aż 50{ca0743cad3907627d3baa29fa2f4c2032b58fa4da3184699cdb399e52c5e0162}? Według tych statystyk, teoretycznie aż 12 kobiet, które w tym miesiącu odwiedzą Radosną Chatę umrze z powodu tego nowotworu!!! To dopiero przerażające!

I teraz uwaga!

Gdyby każdej kobiecie choć raz w życiu zostało wykonane badanie cytologiczne, śmiertelność z powodu raka szyjki macicy spadłaby aż o blisko 40{ca0743cad3907627d3baa29fa2f4c2032b58fa4da3184699cdb399e52c5e0162}!!!

A więc, Kochani – jako prezent na Dzień Matki, wraz z organizatorką akcji My na swoim, zachęcamy Was, abyście umówili Mamę na badanie cytologiczne. Kobiety mogą umówić się na taką wizytę wspólnie z Mamą i wybrać się na badania razem. Panowie, ciut trudniej, ale na pewno znajdziecie dobry sposób, aby namówić swoją Mamę na takie badania.

Spójrzcie w statystyki…właśnie Twoja Mama może zachorować na tą podłą chorobę. Właśnie Ty możesz sprawić, że rak zostanie szybko wykryty, a Twoja Mama dostanie w prezencie od Ciebie jeszcze wiele pięknych lat życia… Warto? 

Autorką plakatu wpierającego akcję jest Rudoróż, która namalowała plakat akwarelami!

Udostępnij
Share

Podobne wpisy