Zabawy kreatywne? Dlaczego warto?

Witam serdecznie, dziś chcialabym się podzielić moimi przemyśleniami na temat zabaw interaktywnych i kreatywnych. Znalezione w google Uważam, że jak najbardziej są one wartościowe. Dają dzieciom naprawdę wiele. Bardzo lubię patrzeć jak moje dzieci bawią się tymi bardziej wymagającymi zabawkami, ale i tymi prostymi. Czasem im pokażę drogę, a często po prostu zostawiam sam na…

Udostępnij
Share

Witam serdecznie,
dziś chcialabym się podzielić moimi przemyśleniami na temat zabaw interaktywnych i kreatywnych.

Znalezione w google

Uważam, że jak najbardziej są one wartościowe. Dają dzieciom naprawdę wiele. Bardzo lubię patrzeć jak moje dzieci bawią się tymi bardziej wymagającymi zabawkami, ale i tymi prostymi. Czasem im pokażę drogę, a często po prostu zostawiam sam na sam z pokazaną drogą i czekam na ich samodzielne odkrywanie wszystkich mniejszych ścieżek wokół tej drogi.

Przeczytałam artykuł na temat klocków i o tym, czy zabawy nimi są wartościowe. Artykuł o kreatywnej zabawie klockami znajdziecie tutaj.  Co o tym myślę?

Jak najbardziej popieram! Rzeczywiście, kiedy dostają zabawki chwilę się bawią i rzucają w kąt. Ale nie klocki. Z klocków budują piękne budowle, wieże, robią zabawy kto pierwszy zbuduje wyższą wieżę itd. W dodatku z klocków mogą powstać meble dla lalki, garaz i droga dla aut i wiele, wiele więcej. Świat wyobraźni jest niczym nieograniczony.
Ja sama jako dziecko bardzo wiele czasu spędzałam na zabawie i z pewnością wyobraźnię rozwinęłam za wszystkie czasy. Teraz przekazuję tę umiejętność moim dzieciom. Mam nadzieję, że robię to skutecznie i poprawnie, ale widzę, że z każdym dniem ich samodzielne zabawy stają się coraz bardziej ciekawe, śmiałe i trwają dłużej. To wielka dla mnie ulga i nagroda. 

Czasem warto poświęcić trochę więcej czasu dziecku, aby odkryć przed nim możliwości świata wyobraźni, a później pozwolić dziecku pozostać w tym świecie jak najdłużej.

Udostępnij
Share

Podobne wpisy