Mamo Tato – All I want for Christmas is….You…

Mamo Tato… Nadeszły Święta. Ten wspaniały, niezwykle długo oczekiwany czas. Przygotowania, sprzątanie, gotowanie, prezenty…ale czy nie zapomnieliśmy o czymś? Mamo Tato! Oczywiście. Chyba każdy z nas przygotowywał się do tych Świąt już od dawna. Markety z całą pewnością – zaczęły już na początku listopada. A my? Cóż, kupowaliśmy ozdoby świąteczne, piekliśmy pierniczki, sprzątaliśmy wszystko, co…

Udostępnij
Share

Mamo Tato… Nadeszły Święta. Ten wspaniały, niezwykle długo oczekiwany czas. Przygotowania, sprzątanie, gotowanie, prezenty…ale czy nie zapomnieliśmy o czymś?

Mamo Tato! Oczywiście. Chyba każdy z nas przygotowywał się do tych Świąt już od dawna. Markety z całą pewnością – zaczęły już na początku listopada. A my? Cóż, kupowaliśmy ozdoby świąteczne, piekliśmy pierniczki, sprzątaliśmy wszystko, co się da. Bo w tym wyjątkowym okresie nawet za ciężką, trzydrzwiową szafą nie ostanie się żaden pajączek. Planowanie potraw na świąteczny stół zajęło znów sporo czasu, tak jak i ustalanie, kto co przygotuje. No i w końcu samo gotowanie – wiele godzin spędzonych w kuchni na przygotowywaniu takich ilości jedzenia, których nie przejadłaby cała armia… Na koniec jeszcze gonitwa za prezentami. Fantastyczne zabawki, cudowne sprzęty i setki złotych pozostawione w sklepach… Tylko czy…naprawdę tego chcemy?

Czego potrzebujesz na Święta?

Dzieci przyglądają się tym naszym przygotowaniom, zastanawiając się dlaczego tak bardzo się przemęczamy i szykujemy, stresujemy, denerwujemy, a w takich warunkach to i o kłótnię nie trudno. Oczywiście, cudownie jest, gdy w Święta mamy porządek, pyszne dania na stole i wymarzone prezenty pod choinką, ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Cóż nam z prezentów i posiłków, gdy nie mamy z kim się nimi cieszyć? Czy nie lepiej jest spędzać skromniejszą uroczystość, ale z dużą liczba osób wokół?

Idealny prezent pod choinkę

Od listopada w mediach wszelkiej maści napotykamy na rady, co kupić na Święta. Jaki prezent dla Taty, Babci, Cioci, Kuzyna-stryjecznego-dziadka-od strony sąsiadki… Poradniki, jaki prezent będzie najlepszy dla naszego dziecka pod względem wieku, płci i przeznaczanej sumy pieniędzy… Zupełnie pomijając fakt, że nie to jest najważniejsze dla naszych dzieci! Bo nasze dzieci najbardziej na świecie potrzebują – miłości! Miłości Mamy i miłości Taty nie zastąpi nikt i nic! O ile miłość Mamy jest zjawiskiem powszechnym i zwykle nie musimy o niej zbyt silnie przypominać, o tyle ojcowie często chowają się w pracy, obowiązkach, czy też zasłaniają zmęczeniem, nie wiele z siebie dając dzieciom. Tato.Net jest inicjatywą, która ma zainspirować mężczyzn do świadomego, kreatywnego i szczęśliwego ojcostwa. Dzięki działaniom tej Inicjatywy, działającej w ramach Fundacji Cyryla i Metodego, każdy Tata może znaleźć swój sposób na to, by podarować na Święta dzieciom…samego siebie. Tak, jak i każdego innego dnia.

Rodzina – największy skarb

Kochająca się, pełna rodzina to najwspanialsze, co może zyskać dziecko. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo pełna rodzina wpływa na cały rozwój naszych dzieci i ich późniejsze życie. Jednakże, bez względu na to, czy rodzice wciąż są małżeństwem czy nie, zawsze mogą podarować dzieciom czas wspólnie spędzony. Bo każde dziecko potrzebuje zarówno Taty, jak i Mamy. Z tego też powodu Tato.Net podpowiada, jak w odpowiedzialny i świadomy sposób pełnić rolę Taty, cieszyć się każdym dniem spędzonym z dzieckiem, a przede wszystkim – być dla dziecka wzorem i autorytetem.

Bo wszystko, czego Twoje dziecko potrzebuje na Święta to…Ty!

Udostępnij
Share

Podobne wpisy