małe kroki do wielkich rzeczy

Małe kroki do wielkich rzeczy

Czy wiesz, jak ważne są małe kroki do wielkich rzeczy? Z całą pewnością, małe kroki do przodu są lepsze niż wielkie kroki, które jedynie planujesz. Same plany jeszcze nigdy nikogo nie doprowadziły do sukcesu. Nawet małe kroki do wielkich rzeczy przybliżają nas o wiele bardziej, niż największe milowe susy, których zwyczajnie nie robimy. Dlatego, jeśli…

Udostępnij
Share

Czy wiesz, jak ważne są małe kroki do wielkich rzeczy? Z całą pewnością, małe kroki do przodu są lepsze niż wielkie kroki, które jedynie planujesz. Same plany jeszcze nigdy nikogo nie doprowadziły do sukcesu.

Nawet małe kroki do wielkich rzeczy przybliżają nas o wiele bardziej, niż największe milowe susy, których zwyczajnie nie robimy. Dlatego, jeśli chcemy osiągnąć cel nie wystarczy, że będziemy o czymś intensywnie myśleć. Konieczne jest, aby oprócz samego planowania, zacząć te kroki po prostu stawiać. Planowanie jest jak najbardziej ważne, ale nie jest wystarczające. Nie zmienia nic wokół nas. Jedynie działania, których faktycznie się podejmujemy mają moc sprawczą.

Małe kroki do wielkich rzeczy – drabina

Wyobraź sobie drabinę, po której chcesz się wspiąć. Jeżeli będzie miała zbyt duże przerwy pomiędzy szczeblami, zmusi nas do robienia wielkich susów. Czy dasz radę wysoko się wspiąć? Jak szybko się zmęczysz? No właśnie. A teraz wyobraź sobie drabinę, w której szczeble są ustawione bliżej siebie. Wygodnie wyciągniesz po nie rękę i łatwo dostawisz stopę. Czy po takiej drabinie będzie łatwiej się wspinać? Czy zdołasz po niej wejść na szczyt? Jak więc widać, mniejsze kroki mniej nas zmęczą. Będzie ich więcej, ale efekt będzie widoczny. Zaś realizowanie zaplanowanych działań przybliży nas do sukcesu.

Plan ma znaczenie

We wszystkim co robimy warto mieć jakiś ustalony plan. Ustaloną kolej rzeczy, według których będziemy się poruszać, aby w efekcie osiągnąć ten najważniejszy, główny cel. Po drodze możemy mieć mniejsze cele, no i oczywiście nagrody. Czym byłoby osiąganie celów bez nagradzania siebie? Nie bójmy się nagradzać samych siebie za to, co robimy. Skoro napracowaliśmy się, aby coś osiągnąć, należy się nam również nagroda za to. W ten sposób dodatkowo zmotywujemy się i zachęcimy do tego, aby działać dalej. Nawet jeżeli każdy dzień przypomina walkę o wszystko, mając niewielkie kroki do zrobienia, mamy większą szansę, że efekt będzie osiągnięty.

Powodzenia!

Udostępnij
Share

Podobne wpisy