jak wykorzystać koc

Jak wykorzystać koc?

Czy wiesz, jak wykorzystać koc w swoim domu? Zdarza się, że posiadamy w domu niejeden koc, a zupełnie nie wiemy, co z nim zrobić. Oto kilka ciekawych pomysłów. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak wykorzystać koc, koniecznie sprawdź te porady. Oto kilka ciekawych i naprawdę praktycznych sposobów na użycie koca. Najczęściej koc wykorzystujemy po to, aby…

Udostępnij
Share

Czy wiesz, jak wykorzystać koc w swoim domu? Zdarza się, że posiadamy w domu niejeden koc, a zupełnie nie wiemy, co z nim zrobić. Oto kilka ciekawych pomysłów.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak wykorzystać koc, koniecznie sprawdź te porady. Oto kilka ciekawych i naprawdę praktycznych sposobów na użycie koca.

Najczęściej koc wykorzystujemy po to, aby się nim okryć. Jednak nie jest to jedyny sposób, na wykorzystanie go. Jeśli mamy wystarczająco dużo pomysłów i wizji, koc może sprawdzić się w wielu przypadkach.

Jak wykorzystać koc – narzuta

Najbardziej popularne jest okrywanie się kocem, ale zaraz po nim jest zastosowanie koca jako narzuty na fotel, kanapę czy łóżko. Przyjemny materiał i ciekawy wzór i kolor mogą sprawić, że wnętrze pokoju będzie prezentować się zupełnie inaczej. Dodatkowo, w dotyku ta wyjątkowa tkanina również jest bardzo przyjemna. Jeśli się odrobinę wysilimy, bez trudu znajdziemy koc o ciekawych kolorach, wzorach, czy z interesującymi ozdobami. W ten sposób szybko i niedrogo możemy całkowicie odmienić nasze wnętrze. Stanie się jeszcze bardziej stylowe i przytulne.

Mata lub kocyk dla dziecka

To jeden z moich ulubionych sposobów, który pozwala na szybkie posprzątanie po zabawie. Jeśli chcemy bawić się na podłodze klockami lego, grać w planszówki, czy układać puzzle, koc może stać się doskonałym izolatorem od chłodnej podłogi. Na ciepłym i przyjemnym materiale zabawa staje się znacznie przyjemniejsza, zaś rodzice nie muszą martwić się o swoje pociechy. Ten dość gruby materiał nie szybko dopuści chłód do naszego dziecka. Z kolei po skończonej zabawie, wystarczy przesunąć wszystkie zabawki czy elementy układanki na koniec materiału, unosząc drugi jego koniec. Po zsypaniu zabawek bez trudu przełożymy je do pudełka. Pamiętajmy też, że dzieci chętnie wykorzystują koce do budowania bazy i świetnej zabawy. To również rewelacyjny sposób na wykorzystanie go.

Jak wykorzystać koc, aby stworzyć enklawę

Jako dorośli również możemy wykorzystać koce do tworzenia czegoś na wzór bazy. W ten sposób stworzymy przyjemną enklawę. Sprawdzi się to np. wtedy, gdy nasza druga połówka chce oglądać telewizję, a my wolimy poczytać. Wystarczy wtedy stworzyć niewielką osłonę z koca, aby zapewnić obojgu odrobinę spokoju. Jeśli chcemy zrobić taką przegrodę, możemy użyć np. krzesła, na którym zawiesimy koc, albo dużej poduszki z kanapy. Wówczas skutecznie osłonimy się od ekranu telewizyjnego i delikatnie ograniczymy hałasy, bądź przytłumimy światło niezbędne przy czytaniu.

Element zabawy

Czy wiesz, jak wykorzystać koc jako element zabawy z dziećmi? Otóż istnieje kilka ciekawych sposób. Po pierwsze – możemy ułożyć dziecko na środku koca i wraz z drugą osobą dorosłą lekko huśtać dziecko. Z pewnością będzie to miało wpływ na rozwój dziecka, jego percepcję, a przy tym zapewni bezpiecznej i przyjemnej zabawy. Inną zabawą, która również wpływa na prawidłowy rozwój dziecka jest przeciąganie. Wystarczy, że dziecko usiądzie na jednej części koca, a my będziemy ten koc po śliskiej podłodze. Jeśli dodatkowo stworzymy ciekawą opowieść, zabawa sprawi dziecku ogromną radość.

Koc uniwersalny – idealny na lato

Pamiętajmy, że koc to świetny element nie tylko w chłodne, jesienno-zimowe dni.  Również w okresie letnim możemy wykorzystać koc. Jak? Na przykład możemy urządzić sobie w ogrodzie lub parku pikniki. Wybierając się na wycieczki również warto zabrać ze sobą koc. Będziemy mogli wówczas na nim wypocząć. Ponadto, latem z koca możemy zrobić parawan i ochronił przed wiatrem, bądź zawiesić tak, aby stworzył cień. Jak więc widać, koc jest bardzo uniwersalnym dodatkiem do naszych wnętrz. Sprawdzi się zarówno w okresie od jesieni do wiosny, chroniąc nas przed chłodem, jak i w okresie letnim, kiedy będzie chronił przed upałem.

Udostępnij
Share

Podobne wpisy