relacje z dzieckiem

Jak dbać o relacje z dzieckiem?

Relacje z dzieckiem są bardzo ważne. Do dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie akcja BLISKOPAD – w której chodzi o to, aby pokazać, na jakie sposoby można spędzać czas z dziećmi i dlaczego warto… To, jakie mamy relacje z dzieckiem i w jaki sposób o nie dbamy zależy przede wszystkim od nas samych. To rodzice wychowują swoje…

Udostępnij
Share

Relacje z dzieckiem są bardzo ważne. Do dzisiejszego wpisu zainspirowała mnie akcja BLISKOPAD – w której chodzi o to, aby pokazać, na jakie sposoby można spędzać czas z dziećmi i dlaczego warto…

To, jakie mamy relacje z dzieckiem i w jaki sposób o nie dbamy zależy przede wszystkim od nas samych. To rodzice wychowują swoje dzieci i odpowiadają za nie. Jednocześnie, odpowiadają za to, jakimi dorosłymi staną się te dzieci. Jeśli zależy nam na ich najlepszym wychowaniu, powinniśmy pochylić się nad tym, jakie mamy relacje z dzieckiem.

Dlaczego warto spędzać czas z dzieckiem?

Bo dzieci naprawdę tego potrzebują! Dzięki wspólnemu spędzaniu wolnych chwil, budują się szczególne relacje pomiędzy dzieckiem a rodzicem. Relacje, których nic nie jest w stanie zastąpić.

Kiedy decydowałam się na pierwsze dziecko, moim celem było dać temu małego człowiekowi szczęście, miłość i dużo uwagi. Zadbać o rozwój i zdrowie dziecka, o jego szczęście.

Tak bardzo byłam szczęśliwa, że zdecydowałam się również na drugie, a później na trzecie dziecko. Bardzo zależało mi, aby różnica w wieku pomiędzy moimi dziećmi była możliwie jak najmniejsza, aby ich relacje również były wspaniałe. Dzieci bawią się ze sobą i przyjaźnią. Daje mi to wiele radości. Mam nadzieję, że zdołam wychować ich na ludzi, którzy dobre relacje rodzinne, wspólną pomoc i szczęście swoich rodzin będą stawiać ponad wszystko. 

Uwielbiamy spędzać wspólnie czas.

Te wspólne chwile są zdecydowanie najpiękniejsze 🙂 Mam nadzieję, że zaowocują one nie tylko wielkim szczęściem naszej rodziny, ale również, że podarujemy naszym dzieciom piękne wspomnienia na resztę życia.

Jak spędzić czas wolny z dzieckiem?

Wprost uwielbiamy wszelkie wycieczki. Wspólne przygody. Stali czytelnicy mojego bloga już wiedzą, że dość często zdarza nam się podróżować i że robimy to bardzo chętnie. Nie dość, że czas spędzony na świeżym powietrzu wpływa pozytywnie na nasze zdrowie, to dodatkowo zawsze dzieje się coś nowego. Nikt się nie nudzi. Na świeżym powietrzu zażywamy również ruchu, który również poprawia zdrowie.
Aaaa! Zapomniałabym. Na którymś z blogów przeczytałam kiedyś mądrą rzecz 😉 Kiedy dziecko przebywa poza domem – nie bałagani w nim 😀

relacje z dzieckiem

Nawet małe dziecko można zabrać na ciekawą wycieczkę. Najbardziej kocham nasz kraj za jego RÓŻNORODNOŚĆ! Jesteśmy ogromnymi szczęściarzami, bo mamy niemal pod nosem i góry, i morze i jeziora i rzeki, lasy i co tylko zechcemy! Który inny kraj ma tyle wspaniałości? I którzy inni jego obywatele tak bardzo go nie doceniają?!

Postanowiliśmy wraz z Mężem, że wspólnie pokażemy naszym dzieciom uroki naszego Kraju. Chcemy aby pokochali jego wszelką różnorodność i docenili. Przy tym, wspólnie spędzamy wiele cudownych chwil i zdobywamy mnóstwo ciekawych doświadczeń, a dodatkowo, budujemy wspaniałe relacje i wspomnienia na resztę życia 🙂

Uważam, że wychowanie w miłości i bliskości jest prezentem na całe życie, który podarować możemy swoim dzieciom zupełnie bez udziału pieniędzy!
Budowanie więzi rodzinnych jest niezwykle ważne! Dlatego powinniśmy zadbać o nie, zanim będzie za późno. Pamiętajmy także, że dziś my opiekujemy się naszymi dziećmi, ale kiedyś to dzieci będą musiały zaopiekować się nami. Mamy duży wpływ na to, w jaki sposób ten obowiązek spełnią…

Nasza Chatka jest pełna ludzi, psów, miłości i radości. Tak my ją postrzegamy i mamy nadzieję, że tak zapamiętają ją na resztę życia nasze dzieci. Mamy ogromny wpływ na ich życie. Warto z tego skorzystać i podarować dzieciom coś wyjątkowego! Miłość i swój czas!

Mam nadzieję, że mój wpis spodobał się Wam 🙂
Jeśli się ze mną zgadzacie – cieszę się niezmiernie!

Jeżeli macie ochotę śledzić nas i być z nami bliżej, zapraszam na nasz Fanpage, a z pewnością niczego nie przegapicie 🙂

Udostępnij
Share

Podobne wpisy