Jack Russell Terrier ciekawostki

Dzień dobry, a może garsteczka ciekawostek o Jack Russell Terrier? Domyślam się, że kojarzycie te psiaki z wielu filmów i reklam. Są naprawdę wspaniałe, energiczne, wesołe i oczywiście – niebywale inteligentne.  Dziś chciałabym odkryć kilka tajemnic z nimi związanych 😉 Ciekawostki o Jack Russell Terrier Pamiętaj o prawach autorskich! Możesz rozpowszechniać, ale podaj adres tego…

Udostępnij
Share

Dzień dobry,

a może garsteczka ciekawostek o Jack Russell Terrier?
Domyślam się, że kojarzycie te psiaki z wielu filmów i reklam. Są naprawdę wspaniałe, energiczne, wesołe i oczywiście – niebywale inteligentne. 
Dziś chciałabym odkryć kilka tajemnic z nimi związanych 😉 Ciekawostki o Jack Russell Terrier

Pamiętaj o prawach autorskich! Możesz rozpowszechniać, ale podaj adres tego bloga

Rasę stworzył wielebny Jack Russell, pastor oraz miłośnik polowań. Potrzebował psa szybkiego, małego i odważnego, odznaczającego sie inteligencją i nieugiętością. Udało się pełni 😉
Najbardziej znany film z udziałem psa rasy Jack Russell Terrier to Maska oraz kontynuacja Dziedzic Maski.

Jack Russell Terrier imieniem George z Nowej Zelandii, w wieku około 10 lat otrzymal wysokie międzynarodowe odznaczenie. Ten malutki piesek stanął w obronie pięciorga dzieci, które 29 kwietnia 2007 roku zostały zaatakowane przez dwa pit bull terriery. Dzieci nie odniosły żadnych obrażeń. Niestety, pit bull terriery solidnie poturbowały odważnego George’a, a jego rany były tak ogromne, że weterynarze zmuszeni byli uśpić bohatera. 

Mieszkająca w stanach Zjednoczonych suka Tilamook Cheddar jest jedną z najbardziej znanych na świecie zwierząt – malarzy. Wystawy jej prac odbyły się w wielu krajach, a niektóre jej prace sprzedano nawet za 2 tyś. dolarów!
Bothie, to jedyny na świecie pies, który dostał się zarówno na biegun północny, jak i południowy! Jego wyprawa rozpoczęła się w roku 1979, a zakończyła trzy lata później, w roku 1982. Pies podróżował ze swoją rodziną Ranulphem i Virginią Fiennes.
Jack Russell Terrier, imieniem Part-Ex (pochodzący z Walii) trafił do Księgi Rekordów Guinnessa jako pies, który uprawia sporty ekstremalne.
Najpopularniejszą Gwiazdą Filmową Ameryki jest pies o imieniu Uggie. Ten wspaniały, 9-letni JRT stał się najpopularniejszym psem Ameryki. Zagrał w filmach pt.: „Pieskie życie”, „Rockersi z South Central”, „Mr. Fix It”, „Woda dla słoni”, jednakże największy rozglos przyniósł psu film pt. „Artysta”. Jest pierwszym psem, który zostal zaproszony na galę rozdania Oscarów oraz galę rozdania nagród Akademii Filmowej!

Anastasia, suczka rasy Jack Russell Terrier została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa po tym, jak w czasie zaledwie 44.49 sekundy przegryzła aż 100 balonów.

Jack Russell Terrier ma największe zęby spośród wszystkich ras, względem całej wielkości psa (zęby mierzone od samego korzenia).

Wielu znanych ludzi doceniło urok tej rasy. Urzekły one m.in. Bette Midler, Księcia Karola (Walia), Serenę William, Goldie Hawn, Mariah Carey, Paul McCartney, Charlotte Church i wielu innych.
    Znacie jakies inne ciekawostki na temat psów rasy Jack Russell Terrier?    Udostępnij
    Share

    Podobne wpisy