hotel przyjazny rodzinie

Hotel Ossa – hotel przyjazny rodzinie

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi często decydujemy się na popularne miejsca turystyczne – Mazury lub wybrzeże. Na miejscu okazuje się, że tłumy turystów nie pozwalają nam się zrelaksować i skorzystać z najciekawszych atrakcji. Oblegane są wszelkie promenady, plaże i mola, a także miejscowości z atrakcjami turystycznymi. Na placach zabaw i w restauracjach jest tłok i…

Udostępnij
Share

Wyjeżdżając na wakacje z dziećmi często decydujemy się na popularne miejsca turystyczne – Mazury lub wybrzeże. Na miejscu okazuje się, że tłumy turystów nie pozwalają nam się zrelaksować i skorzystać z najciekawszych atrakcji.

Oblegane są wszelkie promenady, plaże i mola, a także miejscowości z atrakcjami turystycznymi. Na placach zabaw i w restauracjach jest tłok i na swoją kolej możemy czekać nawet godzinę, co z małymi dziećmi wcale nie jest łatwe i przyjemne. Jak w takim razie optymalnie zaplanować wakacje z dziećmi i gdzie warto się udać?

Wybierz coś nowego!

Przede wszystkim warto jest zastanowić się nad tym, czy koniecznie chcemy wyjeżdżać do miejsca typowo turystycznego i popularnego wśród rodzin z dziećmi. Jeśli mamy dość tłumów powinniśmy odpuścić sobie wyprawę na Hel czy też do Mikołajek. Możemy natomiast poszukać alternatywy w swojej bliższej okolicy, która często oferuje równie ciekawe atrakcje i sposoby spędzania czasu co miejscowości stricte turystyczne. Mieszkańcy województwa łódzkiego i mazowieckiego mogą wybrać się do Hotelu Ossa zlokalizowanego na północny wschód od Rawy Mazowieckiej. To hotel przyjazny rodzinie, który stawia na rozwój w tym zakresie i oferuje coraz nowsze udogodnienia i aktywności dla najmłodszych.

hotel przyjazny rodzinie
Zdjęcie pozyskane w wikimedia commons

Atrakcje w okolicy

Jeśli zdecydujemy się na wyjazd w te rejony, czeka nas dużo różnych możliwości spędzania czasu. Przede wszystkim warto odwiedzić jest samą Rawę Mazowiecką, która posiada wiele ciekawych zabytków. Jednym z najbardziej interesujących są ruiny średniowiecznego zamku książąt mazowieckich, którego zrekonstruowane elementy są dostępne do zwiedzania. Wizyta w dawnej budowli warownej jest niezwykle atrakcyjna dla dzieci, które nie tylko będą się dobrze bawić, ale przede wszystkim poznają nieco polskiej historii. Do kompleksu obronnego należały mury, wieże, fosa, a także budynek funkcjonujący jako więzienie. Na dzień dzisiejszy można zwiedzać bramę główną oraz fragmenty murów, jednak warto przespacerować się po ruinach i przekonać się o ogromie dawnej twierdzy. Oprócz tego w Rawie można skorzystać z okazji i wybrać się na przejażdżkę zabytkową koleją wąskotorową. To świetny sposób na poznanie okolicy bez konieczności podróżowania autem i długich pieszych wypraw, które są często dla dzieci zbyt męczące i nużące.

 

hotel przyjazny rodzinie
Zdjęcia pozyskane w wikimedia commons

Piękne i malownicze ogrody

Innymi atrakcjami w okolicy na które warto zwrócić szczególną uwagę są Nieborów i Arkadia, należące niegdyś do polskiej arystokracji. Rezydowali tam Radziwiłłowie, którzy zaopiekowali się zaprojektowanym przez Tylmana z Gameren pałacem w Nieborowie i zgromadzili w nim swoje zbiory biblioteczne oraz dzieła sztuki. Z kolei w Arkadii powstał niezwykły kompleks parkowy projektu Szymona Bogumiła Zuga, który wzorował się na romantycznych ogrodach angielskich. W parku można podziwiać wiele malowniczych zakątków, w tym Domek Gotycki czy Świątynię Diany, warto jest więc udać się na długi spacer i zaliczyć przynajmniej kilka z nich. Radziwiłłowie tworząc ogród i pałac działali z myślą, że wszystko to wzbogaci polską kulturę i pozwoli jej na zachowanie swojej narodowej tożsamości. Dlatego też gromadzili dzieła sztuki, mające w przyszłości być podziwiane przez kolejne pokolenia rodaków.

 

hotel przyjazny rodzinie
Zdjęcie własnością Hotelu

Wygodne wakacje całą rodziną

Jeśli zdecydujemy się na przyjazd do Hotelu Ossa, będziemy mieć do dyspozycji różne udogodnienia i atrakcje dla dzieci. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że dostępne są duże pokoje i apartamenty przystosowane do wizyt całych rodzin. Pozwoli to na wygodny wypoczynek dla każdego, przez całą dobę. Oprócz tego na terenie hotelu mieści się jeden zamknięty i jeden zewnętrzny plac zabaw dla najmłodszych. Przygotowane są dla nich różne gry i zabawy, więc rodzice spokojnie mogą w tym czasie skorzystać chociażby z miejscowego Spa. W Hotelu Ossa mieści się także hala do gry w kręgle, basen z brodzikiem dla maluchów oraz wypożyczalnia rowerów. Wszystko to pozwoli na zaplanowanie fantastycznego wyjazdu całą rodziną!

Udostępnij
Share

Podobne wpisy