dziecko w niebezpieczeństwie

Moje dziecko w niebezpieczeństwie, czyli zanim dojdzie do tragedii

Dziecko w niebezpieczeństwie to największy koszmar i dramat, jaki może przytrafić się rodzicom. Sądzę, że wielu z nas już drżało o zdrowie i życie swoich pociech. Tylko, czy to konieczne? Dziecko w niebezpieczeństwie nigdy nie powinno się znaleźć, ale niestety nasza rzeczywistość i to, co dzieje się wokół nas jest zupełnie inne. Ja również wielokrotnie…

Udostępnij
Share

Dziecko w niebezpieczeństwie to największy koszmar i dramat, jaki może przytrafić się rodzicom. Sądzę, że wielu z nas już drżało o zdrowie i życie swoich pociech. Tylko, czy to konieczne?

Dziecko w niebezpieczeństwie nigdy nie powinno się znaleźć, ale niestety nasza rzeczywistość i to, co dzieje się wokół nas jest zupełnie inne. Ja również wielokrotnie już drżałam o życie i zdrowie moich dzieci i to nie tylko z powodu groźniejszej infekcji czy choroby, jaka dopadała moje Maluchy. Niestety, zdarzały się również bardzo trudne do zniesienia i niezwykle przykre sytuacje, kiedy to jakieś osoby były głównym źródłem niebezpieczeństwa. Niestety, czasy mamy takie, że wciąż zdarzają się bardzo przykre historie.

Dziecko w niebezpieczeństwie – wina czasów?

fot. Radosna Chata

Luty 2010r. W miejscowości Trzechel zostaje porwana 10-letnia dziewczynka. Odnajdują ją nagą, bestialsko pobitą, leżącą pod sklepem. Zbrodniarz po 7 latach zostaje wypuszczony na wolność. Porywa 12-letnią dziewczynkę. Na szczęście policja postawiona w stan gotowości odnajduje dziewczynkę zanim dojdzie do jeszcze większej tragedii.

Marzec 2017r. W Golczewie dochodzi do porwania Amelii, którą troje sprawców wciągnęło do samochodu daewoo tico. Po kilku godzinach odnajdują dziewczynkę na tylnym siedzeniu porzuconego samochodu. Sprawcy uciekli, bo obawiali się policji, która już była na ich tropie.

Październik 2016r. W Zgierzu mężczyzna próbował w biały dzień porwać 7-letnią dziewczynkę, która szła ze swoim Tata za rękę chodnikiem. Na szczęście ojciec dziewczynki nie pozwolił na porwanie dziecka.

Rok 2016. 7-letni Michałek zostaje uprowadzony przez rodzinę z Belgii. Bez żadnych dokumentów, paszportu, aktu urodzenia, czegokolwiek co pozwalałoby stwierdzić jego tożsamość. Dziecko znika po za granicami Polski i nie sposób go odnaleźć.

Styczeń 2018r. W Krakowie porwano 10-letniego chłopca, który szedł do szkoły. Za uwolnienie zażądano okupu. To dziecko w niebezpieczeństwie również miało wiele szczęście, bowiem policja odnalazła dziecko w samochodzie, w którym był podłożony ładunek wybuchowy. Miał eksplodować w odpowiednim momencie i pomóc ukryć wszelkie dowody.

Maj 2015r. W Wołczkowie mężczyzna porywa 10-letnią Maję. Wywozi ją z terenu Polski. Schwytany przyznał się do tego czynu, ale tłumaczył, że chciał jedynie przejechać się z dziewczynką samochodem…

Rok 2011. Znika dziecko. Rodzice współpracują z policją i detektywami. Dziecko udaje się odnaleźć w Niemczech, gdzie tamtejsza policja przeciwko porywaczom prowadzi sprawę z oskarżenia o handel narządami.

Rok 2009 i 2010. Na terenie województwa łódzkiego prowadzone są dwie sprawy związane z handlem narządami.

Porwania dla okupu, na narządy, handel ludźmi, gwałty i zabójstwa… Co tu się dzieje?

Tego typu przypadków jest tak wiele, że aż strach czytać kolejne informacje o tym w sieci. Telewizja, radio i gazety również regularnie donoszą nam o tego rodzaju przypadkach. Nasze dzieci znikają wszędzie. W drodze do i ze szkoły, na placu zabaw, na podwórku pod blokiem, w sklepie, w centrum handlowym, czy w środkach komunikacji miejskiej. Wczesnym rankiem, w samo południe, popołudniu i wieczorem, a nawet nocą. Dziecko, nasz największy skarb, nasze największe szczęście może zniknąć bez śladu! I nie będziemy wiedzieć gdzie, przez kogo i dlaczego. O ile ludzie bardzo bogaci mogą podejrzewać porwanie dla okupu i mieć nadzieję, że dziecko uda się odbić z rąk porywaczy, o tyle mniej zamożne osoby, których dzieci zostają porywane na narządy, handel dziećmi, czy są brutalnie gwałcone i zabijane nie mają już aż tyle „szczęścia” i szans na nadzieję.Moje dziecko w niebezpieczeństwie

Nieustannie drżę o bezpieczeństwo moich dzieci. Nie dlatego, że należę do bogaczy, którym można porwać dziecko dla okupu. Raczej dlatego, że należę do tej drugiej grupy. Dlatego też muszę zrobić absolutnie wszystko, aby moje dzieci pozostały bezpieczne i nigdy nie stała im się żadna straszna krzywda. Tego bym chyba nie przeżyła. Myślę więc każdego dnia o tym, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo, ale tez pozwolić na wolność i swobodę poruszania się. Myślę o tym, kiedy mogę wysłać dziecko po chleb i czy nie będzie to zbyt ryzykowne. Kiedy moje dziecko będzie mogło samodzielnie wrócić ze szkoły i czy nie będzie to groziło wielką tragedią. Być może zakrawa to trochę pod obsesję, ale z dwojga złego chyba lepiej w tę stronę? Tak czy inaczej, postanowiłam zrobić absolutnie wszystko, aby moich dzieci nie dosięgło żadne zło.

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka?

To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Bo rzeczywiście – jak zadbać o dziecko w niebezpieczeństwie? Jak nie dopuścić do tragedii? Jak sprawić, żeby nasze dziecko było zawsze pod naszą opieką? Nawet wtedy, gdy jesteśmy w pracy?

Z tego powodu zdecydowałam się na kamerę Locon BD.03. Dzięki temu zawsze wiem, kiedy moje psiaki roznoszą nasz salon w drobny mak, a także czy nikt nie włamuje się nam do domu podczas naszej nieobecności. Mogę też spokojnie pozostawić dzieci same w domu na krótki czas bo widzę, czy nie dzieje się im żadna krzywda. Ale to nie wszystko.

 

dziecko w niebezpieczeństwie
lepszafotografia.pl

Co jeszcze?

Znalazłam bardzo ciekawe rozwiązanie, które szczerze polecam każdemu. Są to wyjątkowe zegarki GPS dla dzieci. Ja wybrałam Locon zegarek wodoodporny GPS dla dzieci GJD.03. Dlaczego?

 1. Posiada funkcję lokalizatora. Gdziekolwiek zniknie moje dziecko, wystarczy użyć tej jednej funkcji, aby odnaleźć mój największy skarb wszędzie, gdziekolwiek zniknie.
 2. Wbudowany telefon. W razie kłopotów, kontuzji podczas zabawy czy jakichkolwiek innych problemów, moje dziecko może użyć jednego przycisku i zadzwonić do mnie. Nawet, gdy zadzwoni i powie, że się zgubiło – znajdę je bez problemów dzięki funkcji lokalizującej.
 3. Kontrola połączeń – dzięki rozbudowanym funkcjom książki telefonicznej, możemy wybrać kto może do dziecka dzwonić, do kogo dziecko może dzwonić, a także kto może sprawdzać aktualną lokalizację naszego dziecka.
 4. Nasłuchiwanie. Zegarek ma wbudowany głośnik, dzięki któremu zawsze mogę posłuchać, co dzieje się wokół mojego dziecka. Czy jest w szkole? Czy jest na placu zabaw? Czy nie jest zaczepiane przez obce osoby? Czy nie dzieje się dziecku krzywda? Czy nie zostało porwane, albo czy nie jest właśnie katowane przez złego człowieka? Można dowiedzieć się wszystkiego, co istotne.
 5. Wytrzymały. Producent pomyślał o wszystkim. Zegarek jest wodoodporny, pyłoodporny i może wytrzymać bardzo szeroki zakres temperatur. Bez względu więc, czy pójdziemy z dzieckiem nad wodę, czy będzie bawić się w piaskownicy, czy też spędzać będzie czas w zimowej lub upalnej scenerii – zegarek zawsze będzie w pełni sprawny!
 6. Przycisk S.O.S. To chyba najlepsze cudo, jakie dla mnie posiada ten zegarek. Jeśli dziecko znajdzie się choćby w najmniejszych kłopotach, wystarczy że wciśnie przycisk S.O.S. Wówczas, jego lokalizacja zostanie wysłana z prośbą o pomoc zarówno do mnie, jak i wszystkich osób, które zostaną przeze mnie oznaczone na liście kontaktowej w zegarku. Ktoś zawsze będzie mógł natychmiast zareagować i ocalić moje dziecko.
 7. Automatyczne powiadamianie, czyli druga absolutnie istotna funkcja. Jeśli zegarek będzie bliski rozładowania baterii, moje dziecko szybko zmieni swoją lokalizację bądź zegarek zostanie ściągnięty z ręki – natychmiast będę o tym poinformowana za pomocą SMSa, e-maila oraz w aplikacji.
  dziecko w niebezpieczeństwie
  lepszafotografia.pl

   

  dziecko w niebezpieczeństwie
  lepszafotografia.pl

Spraw, aby Twoje dziecko również było bezpieczne!

Koszt zegarka, w cenie promocyjnej wynosi ok. 200zł. Jednakże, abyście również mogli zapewnić dziecku bezpieczeństwo pragnę przekazać Wam rabat na zakup takiego urządzenia wynoszący aż 20{ca0743cad3907627d3baa29fa2f4c2032b58fa4da3184699cdb399e52c5e0162}! Rabat jest ważny przez 3 miesiące, więc macie czas do początku czerwca, aby skorzystać z tego rabatu i zapewnić swojej rodzinie pełne bezpieczeństwo! Oznacza to, że za jedyne 160zł również możecie stać się posiadaczami urządzenia, które zawsze powie Wam, czy Wasze dziecko jest w pełni bezpieczne. Zdecydowanie warto zainwestować w takie urządzenie i zaoszczędzić sobie ogromnej ilości stresu i nerwów za każdym razem, gdy dziecko nie jest tuż obok nas.

Aby skorzystać z rabatu wystarczy podczas zakupów podać kod promocyjny:

Radosnachata20{ca0743cad3907627d3baa29fa2f4c2032b58fa4da3184699cdb399e52c5e0162}

dziecko w niebezpieczeństwie
lepszafotografia.pl
Udostępnij
Share

Podobne wpisy