doskonały kryminał

Doskonały kryminał, „Zmiłuj się” Jean-Christophe Grangé

Doskonały kryminał nie często się trafia. Jednak ten powinien zachwycić wielu. Przedstawiam Wam „Zmiłuj się” autorstwa Jean-Christophe Grangé. Przyznam szczerze, że lubię książki tego gatunku, doskonały kryminał nie często się trafia. Bardzo cenię sobie książki, w których oprócz samej interesującej fabuły, można znaleźć także coś mądrego. W tej książce zdecydowanie ukryte jest wiele ciekawostek. Niejednokrotnie…

Udostępnij
Share

Doskonały kryminał nie często się trafia. Jednak ten powinien zachwycić wielu. Przedstawiam Wam „Zmiłuj się” autorstwa Jean-Christophe Grangé.

Przyznam szczerze, że lubię książki tego gatunku, doskonały kryminał nie często się trafia. Bardzo cenię sobie książki, w których oprócz samej interesującej fabuły, można znaleźć także coś mądrego. W tej książce zdecydowanie ukryte jest wiele ciekawostek. Niejednokrotnie sięgałam do wujka google, aby zgłębić i potwierdzić informacje, o których autor pisze w swojej książce.  🙂

Jean-Christophe Grangé – o autorze kilka słów

Jean-Christophe Grangé jest jednym z najbardziej znanych autorów książek we Francji. Jego kryminały wydawane są w 30 różnych językach, a twórczość stawiana jest na równi z dziełami Harlana Cobena i Thomasa Harrisa (autor Milczenia owiec). Wiele spośród jego powieści doczekało się swoich ekranizacji.

Doskonały kryminał – Zmiłuj się Jean-Christophe Grangé

Powieść zaczyna się naprawdę ciekawie. Autor nie ociągał się, od razu opowiada nam o morderstwie, którego dokonano na organiście, w Kościele. Akcja jest naprawdę wartka i sporo się dzieje. Z powodów osobistych, nieoficjalne śledztwo zaczyna prowadzić emerytowany komisarz brygady kryminalnej – oczywiście równolegle z tym oficjalnym śledztwem, które prowadzi policja.
Wszelkie ślady pozostawione na miejscu zbrodni sugerują, że morderstwa dopuściło się…dziecko. W trakcie śledztwa okazuje się, że w przeciągu ostatnich lat, kilku chłopców z różnych kościelnych chórów zaginęło. Ponadto, organista był uchodźcą politycznym, który miał przeżyć straszne tortury w Chile za czasów dyktatury Pinocheta.
 
Co tak naprawdę się wydarzyło?
Na co Francja przymknęła oko, dopuszczając do tego, aby działy się tak straszne rzeczy?
Co do całej historii mają obozy koncentracyjne z czasów II Wojny Światowej?
Czy wiedzieliście, że w obozach koncentracyjnych odbywały się potworne eksperymenty muzyczne (tak, muzyczne) na ludziach?
Co szaleńcy chcieli osiągnąć swoimi eksperymentami?
Cóż…z pewnością powieść jest niezwykle ciekawa. Wciągnęła mnie absolutnie i po same uszy! Nie mogłam się oderwać od czytania (nawet kosztem snu).
W dodatku – to jeden z tych kryminałów, w którym nie ma wątku miłosnego 😉
 
Absolutnie MUSISZ przeczytać!
Warto przeczytać!
Ciekawa książka 🙂
Może zainteresować
Nie wniosła kompletnie nic do mojego życia…
Nie podołałam przeczytaniu. No po prostu nie dało się!
Na mojej skali ocen – zdecydowanie najwyższa lokata. Jeśli lubisz kryminały – koniecznie przeczytaj ten doskonały kryminał. Jeśli za nimi nie przepadasz, ale nie masz zbyt dużej wrażliwości, aby później nie spać po nocach – koniecznie sięgnij po tą książkę.
Uważam ją za jedną z obowiązkowych pozycji.
Czytaliście już?
Chętnie poznam Wasze opinie 😉
Nie czytaliście? Przeczytajcie i dajcie znać, jak się podobało 😉
Udostępnij
Share

Podobne wpisy