dużo roboty

Dlaczego warto odwiedzić Zoo w Opolu?

Choć w Polsce mamy różne, mniejsze i większe Zoo, to niektóre z nich szczególnie zasługują na odwiedzenie ich. Dlaczego? Piękne i ciepłe dni skłoniły nas do tego, aby odwiedzić Zoo w Opolu. Wybór padł właśnie na ten obiekt, jako że ani ja ani mój Mąż jeszcze nie mieliśmy nigdy okazji tam być, a jest to…

Udostępnij
Share

Choć w Polsce mamy różne, mniejsze i większe Zoo, to niektóre z nich szczególnie zasługują na odwiedzenie ich. Dlaczego?

Piękne i ciepłe dni skłoniły nas do tego, aby odwiedzić Zoo w Opolu. Wybór padł właśnie na ten obiekt, jako że ani ja ani mój Mąż jeszcze nie mieliśmy nigdy okazji tam być, a jest to jeden z niewielu obiektów tego rodzaju w najbliższej nam okolicy. Mieszkamy blisko 100km od Opola, tak więc w pewien niedzielny, słoneczny poranek ubraliśmy się wszyscy wraz z dziećmi i wyruszyliśmy w drogę.

Sama droga od nas do Opola jest bardzo miła i przyjemna. Równa, niedawno wyremontowana, szeroka jezdnia pozwala na komfortową jazdę, bez wpadania w dziury itd. a to wielka odmiana w naszym kraju.

Zdecydowaliśmy się odwiedzić Zoo w Opolu – i jak było?

Na początku zaskoczyła nas ilość samochodów. Obawialiśmy się, że nie dostaniemy się do środka, jak było to w przypadku zeszłorocznego wypadu do Zoo w Ostravie. Zaraz za parkingiem rozpościera się naprawdę wielki teren, pełen drzew, zieleni, roślin, polanek i alejek idealnych do spacerów, jazdy na rowerze czy rolkach. Jest też kilka atrakcji dla dzieci, które mogą skorzystać z placu zabaw.

Przed wejściem zobaczyliśmy dość sporą kolejkę. Zupełnie niepotrzebnie, bo część osób mogła zakupić bilet przez internet, co stanowi wielkie ułatwienie. Rodziny 2+3 muszą jednak skorzystać z kasy. Przed wejściem znajduje się również automat do zakupu biletu, który też znacznie przyspiesza proces wchodzenia do środka.

Oczekiwanie w kolejce to zaledwie kilkanaście minut, które zdecydowaliśmy się wytrzymać. Po wejściu do środka przeżyłam prawdziwe zdziwienie. Place zabaw, możliwość skorzystania z drewnianych wózków dla dzieci, ciekawie zrobione alejki, mnóstwo zieleni i zwierzęta wszędzie wokół. Można było niemalże spotkać się z tymi wspaniałymi stworzeniami oko w oko przez szybę, można było również obserwować je w wodzie, na łonie natury, małpy skaczące po drzewach i huśtające się na linach, ale przede wszystkim – duże wybiegi dla zwierząt, mnóstwo miejsca, warunki zbliżone do naturalnych i naprawdę doskonale przemyślane wszystko. Byliśmy jednocześnie blisko zwierząt, które z kolei były trzymane w dość komfortowych jak na Zoo warunkach i mam wrażenie, nie aż tak bardzo odczuwały naszą obecność. My za to korzystaliśmy z uroków pobytu tak blisko dzikich stworzeń wielu różnych gatunków.

Gdzie indziej nie balibyśmy się wilka podbiegającego do dziecka (za szybą)? Gdzie indziej nie martwiłby nas ogromny goryl zaledwie parę centymetrów dalej? Wszystko to sprawiło, że nasza wizyta w tym Zoo była naprawdę udana.

Chcesz odwiedzić Zoo w Opolu? Wybierz się z samego rana!

Teraz już wiemy, że jest to naprawdę ogromne Zoo. Jest tam ogromnie dużo atrakcji, są place zabaw, restauracje i przeogromne tereny do zwiedzania i obserwowania wielu różnych gatunków zwierząt. W naszej wizycie zabrakło jednego – czasu. Następnym razem musimy wybrać się z samego rana i postarać się wejść chwilę po otwarciu. Dzięki temu będziemy mogli spędzić tam cały dzień. Dzieci będą bawić się na każdym placu zabaw, obiad zjemy w jednej z restauracji i z pewnością nie opuścimy ani jednego wybiegu dla zwierząt.

Piszę „następnym razem”, bo bez wątpienia jeszcze nie raz zdecydujemy się odwiedzić Zoo w Opolu. Zwłaszcza, że koszt wstępu to 50zł dla całej naszej 5 osobowej rodziny.

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

odwiedzić zoo w opolu

Udostępnij
Share

Podobne wpisy