Czy biokominek daje ciepło? Plus cała masa inspiracji
Czy biokominek daje ciepło? W jaki sposób działa? Dla kogo jest najlepszy i gdzie można go wykorzystać? Dziś pod lupę biorę biokominki. Czy biokominek daje ciepło? To chyba najczęstsze pytanie, jakie przychodzi nam do głowy, gdy oglądamy wspaniałe aranżacje z wykorzystaniem tych niezwykłych ozdób. Jaka może być wydajność takiego cudeńka? Po co zostały stworzone, czy…
Czy biokominek daje ciepło? W jaki sposób działa? Dla kogo jest najlepszy i gdzie można go wykorzystać? Dziś pod lupę biorę biokominki.
Czy biokominek daje ciepło? To chyba najczęstsze pytanie, jakie przychodzi nam do głowy, gdy oglądamy wspaniałe aranżacje z wykorzystaniem tych niezwykłych ozdób. Jaka może być wydajność takiego cudeńka? Po co zostały stworzone, czy wyłącznie jako nowoczesne i ciekawe dekoracje do naszych wnętrz?
Biokominki są dość nowym rozwiązaniem, jaki pojawił się na naszym rynku. Występowanie przedrostka „bio” w ich nazwie też nie jest przypadkowe, bowiem do ich działanie nie zużywa się węgla, czy drewna, ale specjalne paliwo na bazie alkoholu etylowego. Ich ogromną zaletą jest fakt, że nie emitują dymu ani popiołu.
Czy biokominek daje ciepło?
To jedno z najbardziej podstawowych pytań, jakie trapią każdego z nas. Jaka jest odpowiedź?
TAK! Biokominek grzeje. Jest bardziej wydajny niż tradycyjny grzejnik pokojowy. Niczym piekarnik w kuchni, błyskawicznie ogrzewa powietrze w pomieszczeniu i utrzymuje je w przyjemnej temperaturze. Niestety, w okresie zimowym nie może stanowić jedynego źródła ciepła, bo nie jest w stanie ogrzać całego domu. Jako dodatek – jak najbardziej, ale tylko tyle.
Dla kogo biokominek?
Doskonale sprawdzi się u każdego z nas, kto chciałby zadbać o dodatkowe, niezwykle wygodne i funkcjonalne źródło ciepła, które sprawdzi się w zimniejszych dniach czy wieczorach. W przypadku potężnych mrozów również będzie niezastąpiony, aby dodatkowo ogrzać pomieszczenia, w których przebywamy, kiedy inne źródło ciepła nie wystarczy. Dzięki temu, że nie potrzebuje żadnego komina, podłączenia nigdzie itd., może być ustawiany w dowolnym miejscu. Jest doskonały w domach jednorodzinnych, mieszkaniach w bloku, na balkonach i tarasach i wielu innych miejscach. Praktycznie nie ma miejsca, w którym biokominek by się nie sprawdził. Jako niezwykle mobilne, mogą wędrować za nami po każdym zakątku naszego domu, gdzie będą niezwykle przyjemnym źródłem ciepła. Jednakże, należy pamiętać o okresowym czyszczeniu kominków, jak i mieć na względzie dość wysoką cenę biopaliwa.
Biokominek – moim zdaniem
Niezwykły wygląd i nowoczesność sprawiają, że od kilku już lat marzę o takim cudzie. Wyobrażam sobie niewielki, przenośny kominek, który mogę użyć w sypialni, w domowym biurze podczas pracy, czy w salonie późnym wieczorem z książką, kiedy zrobi się zimno, a nie będę chciała włączać ogrzewania w całym domu. Albo w łazience zimnym wieczorem, kiedy trzeba się wykąpać, a później jeszcze spod prysznica wyjść i nie zamarznąć. Jasne, można by użyć zwykły grzejniczek np. elektryczny, ale biokominek posiada zdecydowanie większy urok, cudowny i nowoczesny design, dzięki czemu może stać się wspaniałą ozdobą do naszego wnętrza.
Z drugiej jednak strony, odstrasza mnie cena biopaliwa. Średnio kosztuje około 6zł za litr, który wystarcza zwykle na około 2h grzania. Pod tym względem nie jest to zbyt ekonomiczne rozwiązanie, ale może z czasem cena ta jeszcze spadnie 😉
A teraz garść inspiracji prosto z pinterestu.
Czy macie już doświadczenie z biokominkami?
Czy macie je u siebie albo znacie kogoś, kto ma taki kominek?
Jestem ciekawa Waszych opinii…