angielski dla dzieci łódź

Angielski dla dzieci w Łodzi – w poszukiwaniu szkoły

Poszukujemy idealnej szkoły języka angielskiego dla dzieci. Języki obce stały się już podstawą w dzisiejszych czasach. Dlatego warto zadbać o to, by nasze dziecko chciało się ich uczyć! Idealna szkoła dla dzieci to taka, która prowadzi wiele różnych zajęć i posiada bardzo bogatą ofertę kształcenia. Jednakże, znalezienie tej idealnej nie jest rzeczą łatwą. Przede wszystkim,…

Udostępnij
Share

Poszukujemy idealnej szkoły języka angielskiego dla dzieci. Języki obce stały się już podstawą w dzisiejszych czasach. Dlatego warto zadbać o to, by nasze dziecko chciało się ich uczyć!

Idealna szkoła dla dzieci to taka, która prowadzi wiele różnych zajęć i posiada bardzo bogatą ofertę kształcenia. Jednakże, znalezienie tej idealnej nie jest rzeczą łatwą. Przede wszystkim, musimy zadać sobie pytanie, dlaczego chcemy aby nasze dzieci uczyły się tego języka i dlaczego posyłamy je na dodatkowe zajęcia. W niemal każdym przedszkolu i szkole dzieci mają okazję uczyć się języków obcych, w tym także, a może przede wszystkim języka angielskiego. W szkole moich dzieci również, już od najmłodszych grup. Chciałabym jednak, aby ten język nigdy nie stanowił dla nich problemu.

Angielski dla dzieci – bezproblemowo

Osobiście jestem zdania, że znajomość języka angielskiego jest niezwykle ważna dla naszych dzieci, tak jak z resztą dla nas. Gdziekolwiek się wybierzemy, po niemiecku, hiszpańsku czy japońsku szanse porozumienia są dużo mniejsze, niż w przypadku języka angielskiego. Dlatego nie chciałabym, aby przyswojenie sobie znajomości tego języka stanowiło dla moich dzieci jakikolwiek problem. W domu często słuchamy piosenek dla dzieci po angielsku, gramy w gry planszowe z językiem angielskim w roli głównej, a także podpowiadam dzieciom, jak nazywają się codziennie używane przedmioty w naszym domu. Cieszy mnie ogromnie, że tak bardzo chcą poszerzać tą wiedzę, że są tak ciekawe wszystkiego. Dlatego też, wykorzystując ich naturalną w tym wieku ciekawość, chcę poprowadzić nasze dzieci dalej – pokazać im jeszcze więcej.

Angielski dla dzieci Łódź – szkoła języka angielskiego

Nie ma co ukrywać, że sama nie poradzę sobie ze wszystkim, w tym z nauką języków obcych. Dlatego też szukam pomocy w takich miejscach, jak choćby szkoła języka angielskiego w Łodzi. W końcu po to są tego rodzaju szkoły – aby służyć rodzicom pomocą w nauce dzieci. Ich wielką zaletą jest to, że osoby, które uczą nasze pociechy mają nie tylko odpowiednie go tego kwalifikacje, ale także doświadczenie i zwyczajnie wiedzą, w jaki sposób zachęcić dziecko do nauki. Na początek wybieramy grupę, zwykle wiekową, do jakiej będzie uczęszczało nasze dziecko. W grupie wiekowej warto wybrać także odpowiedni rodzaj nauki – kurs, regularne lekcje itd. Później wystarczy już tylko przyprowadzać dziecko regularnie na zajęcia i cieszyć się wiedzą, jaką zdobywa.

Moje dzieci po angielsku…

Osobiście pękam z dumy, gdy moje dzieciaki próbują rozmawiać ze sobą w języku angielskim. Póki co są to dość zabawne dla mnie próby, ale wiem że idą w dobrym kierunku i uśmiechając się pod nosem przysłuchuję się im. Słodkim jest, gdy brakujące słowa angielskie zastępują wymyślonymi na prędce przez siebie, nam dorosłym nie przychodzą takie rzeczy do głowy. A dzieciom owszem! Nie przejmują się, że czegoś nie wiedzą, nie umieją, nie potrafią… Po prostu mówią! Śpiewają! Cieszą się i bawią! A dlaczego? Bo zajęcia z angielskiego prowadzone są właśnie w taki sposób i dzieci nie tylko lubią te zajęcia, chcą się uczyć, to zwyczajnie nie zraża ich do siebie ten język. Po prostu biorą pełnymi garściami podczas zabaw, ciekawych doświadczeń czy śpiewania piosenek, a nauczyciele języka angielskiego często przechodzą samych siebie, aby stworzyć dla dzieci interesujące lekcje. Dlatego właśnie warto! Warto, by dzieci skojarzyły sobie ten język z uśmiechem, zabawą i wszelkimi pozytywnymi bodźcami, a dzięki temu będą mogły już zawsze odczuwać radość podczas nauki czy korzystania z tego języka i nie będą odczuwały strachu czy zakłopotania. Bo będzie to dla nich rzeczą naturalną!

Czy Wasze dzieci uczą się języka angielskiego?

Zapisujecie je na dodatkowe lekcje?

Udostępnij
Share

Podobne wpisy